Hizmetlerimiz

Girişimcilik Ofisleri

İzmit ilçesinde, 18-40 yaş arası iş arayan ve\veya yeni bir iş fikri olan girişimci adayı veya kendi hesabına çalışan kadınların;

 • Yeni iş fikirleri geliştirmesini sağlamak,
 • Yenilikçi girişimcilik ve iş yönetimi geliştirme, eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetleri aracılığı ile kadınların sosyal hayata etkin katılımını sağlamak,
 • Kadınlara yeni iş geliştirme döneminde destek sunularak kadınların ekonomik yönden güçlenmesini sağlamak amacındayız.

Kadınların yeni iş fikirlerine mentörluk ve danışmanlık yaparak kadın girişimciliğinin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olmak hedefindeyiz. Aynı zamanda sosyal ve hukuksal destek sunarak kapasite güçlendirme eğitimleri ile kadınların ekonomik hayata katılımını arttırmak istiyoruz.

Merkezimizde bulunan 5 girişimci ofisinde;

 • Genç ve yeni kadın işletmelerini geliştirmek amacıyla, kadınlara ortak ofis hizmeti,
 • Ekipman desteği,
 • Yönetim desteği
 • Mali kaynaklara erişim desteği
 • Teknik destek hizmetlerinin tek elden yürütülmesinin sağlanması gibi destekler verilmektedir.

Eğitim ve Seminerler:

 • Yaratıcı İş Fikri Geliştirme Eğitimi
 • Girişimcilik Eğitimi
 • İş Yönetimi ve Geliştirme Eğitimi
 • E-Ticaret Eğitimi
 • İş Planı Hazırlama
 • Açık Pazar Etkinlikleri
 • Rol Modeller ile Söyleşiler
 • Sektördeki Lider Firmalar ile Buluşmalar
 • Seminerler
 • Workshoplar

Atölyeler

Evde üretim yaparak kendi hesabına çalışan kadınlar için katma değeri yüksek ürün üretebilecekleri atölyeler açarak kadınların ekonomik olarak desteklenmesi amaçlanmaktadır. Ürettikleri ürünleri tanıtım ve pazarlamasına imkan sağlanmaktadır. Mum, Sabun, Tokat Baskı, Mozaik, Seramik, Çini, Hediyelik Eşya, Makrome, Deri, Takı Tasarım, Keçe Atölyeleri faaliyet göstermektedir.

Atölyedeki el emeği ürünler için şehrin çeşitli noktalarında ve AVM’lerde sergi ve satış imkanı sunulmaktadır. Verilen eğitimlerle de kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yaşamda güçlenmesine destek olmak amacındayız.

Aile Rehberlik Merkezi

Merkezimizde bulunan psikolog odamızda çocuk, ergen, bireysel ve aile danışmanlığı hizmetini ücretsiz olarak vermekteyiz. Seanslarımız 45-50 dk sürmektedir. Gerektiğinde seanslarımızda ölçek, anket, form ve çocuklar için oyun terapisi ve değerlendirme materyalleri kullanılmaktadır.

Diyetisyen

Merkezimizde, hastalıklarda beslenme, kilo alma, kilo verme, gebelik ve emzirme dönemi beslenmesi, çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi, adölesan (ergen) beslenmesi ve kilo yönetimi alanlarında hizmet verilmektedir. Seanslarımız 25-30 dakika arası sürmektedir.

İlk görüşmede danışanlarımızın 24 saatlik besin tüketim kaydı alınıyor, herhangi bir kronik rahatsızlığı varsa öğreniliyor ve danışanlar hakkında ayrıntılı bilgiler alınarak kayıt oluşturuluyor. Danışanların son 3 ay içerisinde yaptırmış oldukları kan tahlilleri de incelenerek elde edilen bilgiler ışığında kişiye özel beslenme programı oluşturuluyor. İki hafta sonra da durum değerlendirmesi yaptığımız kontrol seanslarımız gerçekleşiyor. Diyetisyen hizmetine her yaş grubundan kadın-erkek herkes başvurabilir.

Gebe Eğitim Sınıfı

Alanında uzman kişilerden anne ve çocuk sağlığı konularında anne adaylarına gebelik eğitimleri verilmektedir. Gebelik, doğum, doğum sonrası süreçler, bebeğe hazırlık eğitimi, lohusa eğitimi, büyük ebeveyn eğitimi, anne çocuk yoga eğitimi, ağrısız doğum teknikleri ile anne ve bebeğin ten temasının önemine vurgu yapan eğitimler düzenlenmektedir. Aynı zamanda hamile pilatesi ve yoga eğitimleri merkezimizde bulunan spor salonunda eğitmen eşliğinde hizmet vermektedir.

Çocuk Kütüphanesi

7-12 yaş aralığındaki bütün çocukların yararlanabildiği çocuk kütüphanemizde 600 adet kitap bulunmaktadır. Üyelik için form doldurulması gerekmektedir. Üyelerimiz 2 hafta süreyle 2 kitap alabilmektedir.

Etüt Merkezi

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ders çalışabilecekleri bir ortam hazırlanmıştır. Etüt Merkezimizde ücretsiz internet hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda verilen internet hizmeti ile de online derse katılabilecekleri etüt merkezimiz 15 kişi kapasitelidir. Bu hizmet ile evinde interneti olmayan öğrenciler için fırsat sunulmuştur.

Öğrencilerin katılımı ile farklı zamanlarda farklı atölye çalışmaları ile çeşitli hizmetler sunulması hedeflenmektedir.

Spor Salonu

Merkezimizde bulunan spor salonunda reformer pilates, mat pilates, gebelere özel pilates ve yoga, step aerobik, kardio, hit kardio, kondisyon aletleriyle egzersiz branşlarında eğitmen eşliğinde hafta içi her gün 4 grup halinde hizmet verilmektedir. Gruplara özel hazırlanan programlarla İzmitli kadınların spor ile daha aktif bir yaşama sahip olmasını hedefliyoruz.

Çocuk Oyun Alanı

10 kapasiteli çocuk oyun alanımızda randevu sistemiyle ebeveynlerin çocuklarını günde 2 saat güvenle bırakabilecekleri bir alan oluşturulmuştur. Kadınların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla alanında uzman personelimiz eşliğinde çocukların günlük vakit geçirebildiği bir alan tasarlanmıştır.

Mikro Krediler

Projeleri olan ve kendi hesabına çalışan 5 kadın bir araya gelerek 1000 TL ile 15000 TL aralığında kredi çekebilme imkanı sağlanmaktadır. Kadınların kendi kendilerine gelir getirmeleri amacıyla verilen kredidir.